Modnie i wygodnie

327

Trendy przychodzą i odchodzą. Analizując kierunki, w których podąża moda, obserwujemy światowe wybiegi. Czerpiemy inspiracje, adaptując je do swoich potrzeb i pod siebie. I o to chodzi, bowiem wszyscy kreatorzy stylizacji są zgodni. W nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2019 trzeba postawić na wygodę!

Gdy szukamy aktualnych trendów, najczęściej zerkamy do social mediów. Inspirujemy się fryzurami ulubionych aktorek, piosenkarek czy blogerek. Często przeglądamy stylizacje lansowane przez domy mody na najnowszych pokazach. Jednocześnie kochamy modę uliczną, bo tam moda przez wielkie M spotyka się z wygodą. A przecież także w stylizacjach fryzur liczy się to, by było nam w nich komfortowo i łatwo i bez wysiłku dało się odtworzyć pożądany efekt.

Katarzyna Poniatowska-Miłek i Dariusz Miłek, czyli para warszawskich mistrzów fryzjerstwa Milek Design i właściciele warszawskiego salonu Fryzjerzy 1909 przekonują, że warto być sobą oraz śmiało inspirować się odważnymi stylizacjami z wybiegów i bez skrępowania przekładać je na wygodne propozycje dla siebie. Jakie są ich propozycje najmodniejszych fryzur na rok 2019?

Bob w różnych wcieleniach

To nadal aktualny trend w 2019 roku i jedna z najmodniejszych fryzur tego roku. W latach 60. lansowała boba Mary Quant, wraz ze swoim fryzjerem Vidalem Sassonem. Idealna długość włosów zaczyna się więc na wysokości płatka ucha, a kończy się tuż nad ramieniem. Ale bob świetnie prezentuje się w dłuższej wersji, bardziej obszernej, inspirowanej cięciami z lat 80. I 90., jak u Umy Thurman z filmu „Pulp Fiction”. Wyraziste linie, niezwykle precyzyjne strzyżenie, stopniowanie na szyi. Jeśli zależy nam na bardziej wyrazistej i mniej ugrzecznionej wersji, styliści fryzur Milek Design sugerują wybrać cięcie z grzywką. Możemy postawić na prostą grzywkę albo cieniowaną. Kluczowe jest jednak ostre wykończenie fryzury, które nadaje całości nonszalancji. Jesieni zeszłego roku popularny był Blunt bob, czyli tzw. tępe cięcie. Można je obecnie zobaczyć na głowach Kendall Jenner, Hailey Bieber czy Karlie Kloss. Także domy mody stawiają na ten wariant, taki bob wciąż królował na pokazie aktualnej kolekcji Valentino. Bob to fryzura kultowa. We wszystkich wersjach to także idealny wybór, jeśli chcemy podkreślić nowy kolor włosów.

Modna grzywka

Kojarzy nam się z latami 90., które obecnie mocno inspirują gwiazdy i blogerki. W stylizacjach królują proste grzywki, jak w przypadku boba, ale także wyraźnie wycieniowane. Modne są naturalnie układające się grzywki albo z przedziałkiem na środku czoła. Takie propozycje pojawiły się m.in. u Jasona Wu. Podobnie jak i w minionym sezonie, grzywka wróciła do łask i nadal pozostaje aktualnym trendem.

Fale i loki

Przyszły prosto z wybiegów. Fale i loki to trend, w którym widać wpływ vitage, retro i folk. Im więcej naturalnie i luźno opadających warstw, tym lepiej. Taka stylizacja doskonale sprawdzi się z odrobiną naturalnej tekstury. Uwodzicielski kolor – na przykład głębokiej miedzi – w połączeniu z tym trendem stworzy magiczny duet. Gdy dodamy do nich przykuwającą wzrok grzywkę, zyskamy pewność wyróżnienia się w tłumie.

Trendy w koloryzacji 2019
propozycjach koloryzacji od Milek Design na 2019 najczęściej pojawiają się włosy w odcieniach: orzechowym, rudym, szarym brązie – kolory ziemi, ale wyrazistym akcentem jest także ponadczasowy blond w wariantach bardzo jasnym, wręcz tlenionym, jak i przydymionym. Trend boho (włosy odstające od głowy, duża objętość, luźne warkocze) jest tu w odwrocie i styliści Milek Design stawiają na fryzury bardziej uporządkowane, o mniejszej objętości, eleganckie i przylegające. Po krótce: na prostotę, ale z pomysłem.

Rusz głową i baw się ozdobami we włosach.
Z pomysłem i fantazją warto się bawić w tym roku także dodatkami we włosach. W tym sezonie znów we włosach będziemy nosić opaski i bandamy, ale też gumki i grube froty. Do łask wracają zapomniane spinki. Warto szukać nie tylko wśród klasycznych wsuwek, ale także rozejrzeć się za ozdobnymi, biżuteryjnymi spinkami. Zwłaszcza, że modne są dobierane i klasyczne warkocze, upięcia, oryginalne, minimalistyczne koczki i eleganckie, gładkie, nisko złapane końskie ogony.

Warto sprawdzać, co proponują styliści i co noszą gwiazdy by zainspirować się na nowy sezon!