Nowe odcienie linii do koloryzacji Davines View

136

Czerwień z nutą fioletu, bogaty brąz, intensywna miedź i ciemny ton z niebieskim refleksem – Davines poszerza system półtrwałej koloryzacji View o nowe odcienie. Paleta 48 kolorów wzbogacona o preparat nabłyszczający Gloss pozwala nadawać włosom wyjątkowy połysk, jest łagodna dla ich struktury i działa wzmacniająco.

View to system niezobowiązującej, demi-permanentnej koloryzacji, który dzięki niskiemu pH zmniejsza ryzyko łamliwości włosów, chroniąc ich strukturę. W zależności od kondycji włosów efekty farbowania utrzymują się do 6-8 tygodni lub 15-20 myć, wypłukując się stopniowo w piękny i naturalny sposób. Formuły linii View bazują na „naturalnych poliglicerolach”, po raz pierwszy zastosowanych przez Davines w profesjonalnych produktach do koloryzacji. Ekstrahowane z oliwy z oliwek glicerole nadają włóknom wyjątkowy połysk i miękkość. Zapewniają nawilżenie, mają silny efekt wzmacniający i łagodnie działają na strukturę włosów.

System View odzwierciedla podejście Davines do zrównoważonego rozwoju, ponieważ formuły są delikatne i zawierają od 88% do 93% składników pochodzenia naturalnego. Linia ta jest biodegradowalna w zakresie od 95% do 99% (poziom biodegradowalności obliczono na podstawie międzynarodowych wytycznych), opakowania wykonano z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, a dwutlenek węgla wytwarzany w czasie produkcji opakowań jest odpowiednio kompensowany.​ Wybierając system View, salony współpracujące z Davines przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.​

Każdy kolor View stanowi odbicie konkretnego punktu widzenia, pozwalając kobietom za jego pośrednictwem zamanifestować swój odmienny pogląd. Do gamy 44 propozycji kolorstycznych View dołączyły nowe odcienie:

  • 6,62​ (głęboki czerwony z odrobiną fioletu​)
  • 2,11​ (bardzo ciemny z intensywnym niebieskim refleksem)
  • 6,71​ (bogaty, naturalny brąz​)
  • 4,44​ (silnie nasycony miedziany)

Produkty można stosować zarówno na suche (umyte lub nieumyte), jak i wilgotne włosy, bez rozjaśniania naturalnych pigmentów. Sprawdzą się w przypadku tonowania włosów naturalnych i koloryzowanych, wyrównywania odcienia, maskowania siwizny (do 50%) oraz odświeżania koloru na długości i końcówkach przy jednoczesnym stosowaniu trwałej koloryzacji u nasady. Dużą zaletą zakwaszającej linii View jest szybki czas działania mieszanki: 5-20 minut.

***

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 85 krajach świata. Hair Art Director marki Davines jest Tom Connell – brytyjski fryzjer i stylista fryzur, były członek akademii Trevor Sorbie.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska