Uroczysta koronacja?

199
fot. NIOXIN

Utrata włosów. Koszmar. Nie zawsze, ale czasem do uniknięci, ten temat wymaga omówienia i konfrontacji.
Gary Kelly

Wiele z nas zauważa zwiększone wypadanie włosów na różnych etapach życia. Wśród mężczyzn jest to niezmiennie spowodowane genami i niewiele albo nic nie można zrobić, by temu zapobiec. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet utrata włosów może być sezonowa, hormonalna lub związana z psychicznymi lub fizycznymi zmianami. W ekstremalnych przypadkach, w których podłoże jest medyczne, takich jak chemioterapia lub zespół Woodhouse’a-Sakatiego, rozwiązanie leży w rękach pionierskich fundacji, na przykład mynewhair założonej przez profesjonalnego stylistę i fryzjerskiego bohatera, Trevor’a Sorbie MBE, w 2006 roku, a jej celem jest oferowanie porad oraz wsparcia. Program prowadzony przez pielęgniarki zapewnia ekspertyzę z zakresu porad, doboru peruk i pielęgnacji. Julie McDonalnd z Penshaw, Sunderland, została zdiagnozowana na raka w 2017 roku, a chemioterapia spowodowała utratę wszystkich włosów, odbijając piętno na jej samoocenie. „Byłam bardzo zaniepokojona leczeniem i bardzo chciałam wybrać perukę przed rozpoczęciem chemioterapii. Moja pielęgniarka powiedziała mi o salonach mynewhair współpracujących z NHS (odpowiednik NFZ) i zapewniających peruki dobrej jakości, a ja skontaktowałam się z Darrenem Stuart z Tribeca Hair Salon w East Bolton. Chęć Darren’a, by zobaczyć mnie przed rozpoczęciem leczenia, była dla mnie ogromną pomocą. Po trzeciej chemioterapii straciłam wszystkie włosy – było to bardzo przygnębiające, ale świadomość, że moja peruka jest gotowa, dała mi siłę, by kontynuować życie jak zwykle.”

Dla Julie posiadanie gotowej peruki przed rozpoczęciem leczenia było ogromną pomocą i dało jej siłę, by kontynuować życie jak zwykle.

Zdrowa skóra głowy zapewnia naturalny wzrost włosów, a zbilansowana dieta pełna świeżych, odżywczych produktów redukuje ich wypadanie i przerzedzanie.

Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet utrata włosów może być sezonowa, hormonalna lub związana z psychicznymi lub fizycznymi zmianami.

W bardziej ogólnym temacie zdrowia codziennego, włosy są dobrym wizualnym wskaźnikiem ogólnego stanu organizmu. Współzałożyciele Northern Hair Loss Clinic, Jessica Patrick i Hayley Jennings, są wielkimi zwolennikami zdrowej diety zawierającej odpowiednią mieszankę protein, witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które zapewniają zdrowie skóry głowy i włosów. Na przykład, witamina C pomaga w przyswajaniu żelaza i jest bardzo ważna dla zdrowego wzrostu włosów na poziomie mieszków włosowych. Co więcej, badania pokazują, że witamina A wspomaga produkcję sebum, które pomaga utrzymać zdrowie włosów oraz uważa się, że przyspiesza ich wzrost i je pogrubia. Zdrowa skóra głowy zapewnia naturalny wzrost włosów, a zbilansowana dieta pełna świeżych, odżywczych produktów redukuje ich wypadanie i przerzedzanie. Jessica, Hayley i zespół Northern Hair Loss Clinic zawsze doradza klientom cierpiącym na jakiekolwiek nieprawidłowości związane z włosami, by skonsultowali się z profesjonalnym trychologiem i przedyskutowali możliwe przyczyny ich problemu.

Wiodący specjaliści z zakresu włosów i skóry głowy, Nioxin, przyznają, że przerzedzenie i wypadanie włosów jest bardzo szerokim problemem. Firma znalazła inspirację w produktach do pielęgnacji skóry, by stworzyć zaawansowaną pielęgnację dla przerzedzających się włosów. Skóra głowy, jako przedłużenie skóry twarzy, wymaga takiej samej uwagi i pielęgnacji jak same włosy. Na rynku jest wiele produktów ukrywających łysienie, natomiast linia produktów Nioxin zaprojektowana jest, by wzmacniać, odżywiać i regenerować włosy od podstawy poprzez identyfikację trzech źródeł łysienia: Skóra właściwa – kondycja skóry głowy jest jednym z głównych powodów łysienia, zdrowa skóra głowy zapewnia zdrowy wzrost włosów. Zdrowe, głęboko zakorzenione włosy wyrastają ze skóry wolnej od zanieczyszczeń; Gęstość – skóra głowy musi być czysta, a włosy muszą być chronione przed zniszczeniami i złamaniami, jednymi z najbardziej powszechnych powodów cienkości włosów; Średnica – cienkie pasma włosów są jednymi z pierwszych oznak ich przerzedzania. Oznaczają mniejszą ilość keratyny, co skutkuje słabszą strukturą włosa, który nie może utrzymać swojej wagi.