Zwycięzca Hair Revolution 2019

397

Bogusław Duczmal z tyskiego salonu McHair, zwycięzca konkursu Hair Revolution 2019, jako jedyny Polak reprezentował nasz kraj na międzynarodowym konkursie United Danks Contest w Japonii i zdobył tam aż trzy srebrne wyróżnienia.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji konkursu Hair Revolution był wyjazd do Japonii dla fryzjera i jego modela. Zwycięzcą konkursu Hair Revolution 2019 i jedynym Polakiem uczestniczącym w międzynarodowym konkursie United Danks Contest w Japonii był Bogusław Duczmal z salonu McHair Tychy. W największym konkursie fryzjerskim na świecie liczącym ponad 2000 uczestników i odbywającym się w Yokohama Arena, zwycięzca Hair Revolution 2019 zdobył aż trzy srebrne wyróżnienia.

Podczas Gali Finałowej Hair Revolution 2019, która odbyła się 2 czerwca (320 metrów pod ziemią) w Kopalni Guido w Zabrzu, ogłoszono nazwiska laureatów. Zwycięzcą został Bogusław Duczmal, wyróżniono także prace Edyty Wilczewskiej z Trendy Hair Fashion Poznań (II miejsce) oraz Pauliny Sadzik z Trendy Hair Fashion z Krakowa (III miejsce). Wręczono także nagrody HAIRTY. Otrzymali je:

  • Julita Wróblewska z Trendy Hair Fashion Poznań
  • Artur Kołoczek z Trendy Hair Fashion Bielsko-Biała
  • Sebastian Ściechura z Trendy Hair Fashion Zabrze

#HAIRYTY to docenienie trudu pracy, kreatywności fryzjerów współpracujących z Trendy Hair Fashion, dobrej energii, którą się dzielą oraz to, że każdego dnia dążą do perfekcji.

Konkurs Hair Revolution to niezwykła szansa dla stylistów-fryzjerów i salonów na zaprezentowanie swoich umiejętności i kreatywności na światowej scenie. W tym roku przewodnim motywem konkursu była oparta na wszechobecnym trendzie powrotu do natury koncepcja 50 SHADES OF NATURE. Zakładała ona pełną dowolność interpretacji głównego motywu szeroko pojętej natury.

O konkursie Hair Revolution

Celem konkursu Hair Revolution organizowanego przez Trendy Hair Fashion jest wyróżnienie kreatywnej pracy stylistów-fryzjerów i ukazanie najwyższego kunsztu rzemiosła fryzjerskiego. Wykonana praca konkursowa ma opierać się o najnowsze trendy w modzie i wykorzystywać profesjonalne produkty firmy Schwarzkopf Professional oraz Indola. Ocenie jury, w którego skład wchodzą takie sławy świata fryzjerskiego i stylizacji, jak: Teiji Ishizawa, Winnie Loo, Christos Michailidis i Dennis Dituri, podlega zarówno stylizacja, koloryzacja i strzyżenie, a dozwolone są w niej upięcia i ciekawe stylizacje. Jurorzy oceniają pracę jako całość, licząc na wyobraźnię i kreatywność stylisty-fryzjera. Zgodna z motywem konkursu praca może prezentować zarówno jeden, pięknie czysty kolor i ciekawe strzyżenie, jak i oryginalne, złożone koncepcje koloryzacji, np. opartej na ombre, sombre etc.