Charlie Kang – wywiad

1062
Charlie Kang

Należysz do grona najlepszych stylistów na świecie. Jak to osiągnąłeś?

Miałem wielkie marzenie, aby wyjść poza Koreę, więc pojechałem z tym wielkim marzeniem do Londynu. Spędziłem tam 10 lat ucząc sie i pracując. Rozwijałem siebie i swoją karierę zawodową.

Myślę, że zrobiłem duży krok w moim życiu fryzjerskim. Właśnie tam poznałem Richarda Ashfortha z SACO. Kolejnym punktem zwrotnym była praca z tą niesamowitą marką i niesamowitym Richardem Ashforthem. Dzięki niemu i doświadczeniu zdobytemu w Akademii jestem w stanie prowadzić oryginalne szkolenia Saco na terenie Korei Południowej.

Jakie były kamienie milowe w twojej karierze?

W Londynie byłem 10 lat. Studiowałem w London College of Fashion – specjalizacja stylizacja filmów telewizyjnych. Pracowałem jako dyrektor artystyczny Rush Hair. Uzyskałem dyplomy Akademii Vidal Sassoon i Toni & Guy. Występowałem w wielu programach telewizyjnych i czasopismach. Obecnie należę do międzynarodowego zespołu kreatywnych stylisów SACO oraz zapwniam edukację w ramach Original Saco na terenie Korei.

Co uważasz za swój największy sukces?

Nie mogę powiedzieć, że odniosłem już wystarczającą ilość sukcesów. Wciąż jestem ich głodny.

Jeśli miałbym wybierać, to za sukces uważam Salon Live Stage, który stał się częścią Saco International. Bycie na scenie było wielkim zaszczytem i niezapomnianym przeżyciem.

Czym powinien charakteryzować się dobry stylista?

Powinien być profesjonalny pod każdym względem.
Everyway dotyczy nie tylko, ale także całego życia.

Co decyduje o twoim stylu?

Moim moto jest styl „CUT”, „Naturalne piękno”. Nic sztucznego. Chcę podkreślić, jak dużą wagę ma dobre CUT we włosach.

Skąd czerpiesz inspirację?

Film i obraz.
Lubię też poznawać różnych ludzi z różnych branż.

Jakie masz plany na przyszłość?

Chcę jeździć po całym świecie i dzielić się zdobytą wiedzą. Poznawać nowych fryzjerów z różnych krajów i wymieniać się doświadczeniami. Na tej podstawie możemy również znaleźć wiele wspólnych cech. W Korei bardzo lubimy kolor / trwałość / stylizację. Możemy więc połączyć Saco CUT z koreańskim trendem.

Co jest najważniejsze w edukacji fryzjerskiej?

Jest tak wiele ważnych rzeczy we fryzjerstwie… Ale przede wszystkim myślę, że najważniejsze jest czesanie.

Jaki wpływ będzie miał koronawirus na przemysł?

Covid-19 na pewno wzmocni SNS i społeczność online. W przypadku edukacji nie będzie to czywiście to samo co edukacja offline. Nie jest łatwo podnosić kwalifikacji wyłocznie na zasadzie look& learn.

Ale ponieważ jesteśmy profesjonalistami, musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić edukację najwyższej jakości.

Charlie Kang
Należy do SACO KOREA Hair Academy azjatyckiego oddziału jednej z największych Akademii szkoleniowych SACO. Żyjąca legenda fryzjerstwa. Przez ponad 10 lat pracował na stanowisku dyrektora artystycznego ds. edukacji w SASSOON, Toni&Guy, Rush Hair itp.
Jest członkiem międzynarodowego zespołu twórców Academy International. Jako pierwszy koreańczyk dostał się na światowy pokaz włosów NOISE. Jego motto to ,,wytnij styl za pomocą cięcia”.