Salon fryzjerski usłany kwiatami, czyli wybieramy floralne tapety

78

To, że wystrój salonu fryzjerskiego powinien się efektownie prezentować, to oczywiste. Klienci i klientki przychodzą tutaj po to, by odmienić coś w swoim wyglądzie, ale liczą także na to, że się odprężą i spędzą mile czas. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by wnętrze naprawdę zachwycało!

Dlaczego wśród propozycji pojawiła się floralna tapeta? Kwiaty, to według eksperta z Myloview.pl, jeden z najbardziej uniwersalnych motywów dekoracyjnych, dzięki czemu możemy się na niego zdecydować, mając zarówno nowocześnie, jak i tradycyjnie urządzony salon fryzjerski. Oddajmy mu głos, by najlepiej przedstawił nam to zagadnienie:

Dzięki temu, że kwiaty pojawiały się w zdobnictwie chyba wszystkich epok, powstało wiele bardzo różnych wzorów i deseni, co otwiera przed nami naprawdę szeroki wachlarz aranżacyjnych możliwości. Możemy wybrać minimalistyczne przedstawienia, czarno-białe rysunki w stylu retro lub pełne przepychu i kolorów kompozycje idealne do stylizacji w duchu glamour. To właśnie sprawia, że w tym jednym artykule pomysły znajdą dla siebie właściciele bardzo różnorodnie urządzonych salonów. Każda z wybranych przeze mnie tapet będzie inna, ale każda równie efektowna. 

Moc kolorów, która pozytywnie nastraja 

Jesienne i zimowe miesiące to czas, gdy otaczający nas świat traci trochę kolorów. Natura zapada w letarg, a szaruga i opady deszczu bądź śniegu mogą dawać w mieście przygnębiające wrażenie, gdyż biały puch szybko się topi i brudzi. Właśnie dlatego znakomitym pomysłem na ozdobienie salonu fryzjerskiego będzie tętniąca kolorami tapeta. Kwiaty i ptaki w postaci przyciągającego oczy wzoru sprawią, że zwykły zakład zamieni się w oazę pełną pozytywnej energii! Będziemy naprawdę zaskoczeni, jak bardzo zmieni się klimat miejsca, gdy pomieszczenie zyska taką feerię pogodnych barw. Możemy sięgnąć po egzotyczne akcenty lub nasze rodzime motywy. W naszej strefie klimatycznej znajdziemy wiele kolorowych roślin i ptaków, dlatego inspiracji nam nie zabraknie.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że będzie się doskonale sprawdzało także przez resztę roku – nawet, gdy na zewnątrz zagości upragnione lato. W mieście natury i zieleni mamy czasami naprawdę niewiele, a taka tapeta w połączeniu z prawdziwymi doniczkowymi roślinami przyniesie nam efekt, jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innej rzeczywistości. – wyjaśnił nam specjalista z Myloview.

Wyrafinowana elegancja w stylu glamour

https://myloview.pl/tapety/wg-kategorii/kwiaty/

W salonie fryzjerskim każdy chce się poczuć dobrze i wyjątkowo. Klientkom zależy na tym, by ktoś zadbał o ich włosy, ale sprawił jednocześnie, że będzie to czas pełen relaksu i wytchnienia. W związku z tym, że każdy potrzebuje czasami trochę luksusu, zróbmy, co w naszej mocy, by wystrój wnętrza nabrał cech stylu glamour. W tym celu warto postawić na okrągłe lub owalne lustra w pięknych ramach, fotele w odcieniach szafiru, rubinu lub szmaragdu oraz taką dekorację ścian, która w mgnieniu oka wprowadzi wrażenie przepychu i elegancji. W tej roli natomiast perfekcyjnie sprawdzi się inspirowana dawnym malarstwem tapeta. Kwiaty na czarnym tle, niczym martwa natura epoki baroku, sprawią, że nasz salon fryzjerski zyska zupełnie nową jakość. Oddajmy teraz głos ekspertowi, bo ma dla nas ważną wskazówkę:

Na taki wzór ściennej dekoracji warto postawić zwłaszcza wtedy, gdy nasz salon jest bardzo przestronny lub znajduje się w starej kamienicy o wysokich sufitach. Takie miejsca mogą sprawiać, że salon będzie się wydawał mało przytulny. Wówczas należy dołożyć wszelkich starań, by nadać przestrzeni nieco bardziej kameralnego charakteru. Floralny wzór na ciemnym tle pomoże nam w mgnieniu oka zyskać pożądany efekt. – wyjaśnił nam ekspert.

Minimalizm w egzotycznej odsłonie

Jeśli chcemy wprowadzić do salonu trochę kolorów, ale jednocześnie zależy nam na wystroju, w którym każdy będzie się dobrze czuł – i miłośnik barwnych wnętrz, i zwolennik stonowanych przestrzeni – ekspert wybrał dla nas idealne rozwiązanie. Jest to minimalistyczna w wyrazie tapeta. Kwiaty będą na niej zaprezentowane w oszczędny sposób. Co to oznacza? To, że deseń będzie się składał z pojedynczych sylwetek roślin na jasnym tle, a nie z floralnej plątaniny, na której dużo się dzieje. Co istotne, paleta kolorystyczna będzie bardzo łagodna i stonowana. Nie będą to szarości, ale subtelne pastele i pudrowe odcienie, dzięki czemu tapeta stanie się perfekcyjnym uzupełnieniem wystroju, a nie dominantą, która zawładnie całym salonem.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego gatunku, możliwości mamy nieograniczone. Ja bym postawił na tropikalną roślinność, bo wiele egzotycznych gatunków odznacza się ciekawym kształtem, co dodatkowo zadziała na naszą korzyść. Świetnym przykładem jest kwiat o nazwie strelicja królewska. Dzięki niej salon rzeczywiście zyska nieco bardziej elegancki i właśnie królewski charakter! – oto, co powiedział nam specjalista Myloview.     

Botaniczny wzór w czarno-białym wydaniu

https://myloview.pl/

Ciekawą aranżację salonu stworzymy również wtedy, gdy ograniczymy się tylko do czerni i bieli w wystroju. Jest to kolorystyka dość powszechna w nowocześnie urządzonych stylizacjach. Kluczem do stworzenia oryginalnie prezentującego się wystroju będzie więc wprowadzenie takiej ściennej dekoracji, która przełamie współczesny charakter przestrzeni. Z pomocą przychodzi nam tapeta, która gwarantuje błyskawiczną metamorfozę salonu. Jaki kwiatowy wzór powinien się na niej znaleźć, by udało nam się zyskać oryginalny efekt? Oddajmy głos specjaliście:

Chodzi o znalezienie takiego wzoru, który będzie przypominał na przykład dawne rysunki botaniczne. Czarno-białe przedstawienie w stylu retro będzie się komponować kolorystycznie ze współczesną aranżacją, z kolei starodawny wzór stanie się kontrastującym elementem z nowoczesnym designem. Takie zestawienie da nam bardzo ciekawy efekt, gdzie to, co aktualne, będzie się przenikać z tym, co dawne. Warto także podkreślić, że wzór nie musi pokryć całej ściany. Może prezentować polną łąkę z kwiatami i ozdobić tylko ścianę do połowy wysokości.      

Kwiatowe przedstawienia staną się nie tylko pomysłem na uniwersalną i ponadczasową aranżację, ale także przepisem na to, by w wystroju salonu fryzjerskiego zagościła natura. Jeśli więc chcemy stworzyć swoim klientom optymalne warunki do relaksu podczas fryzjerskich zabiegów, to jest rozwiązanie, na które z pewnością warto się zdecydować.