Dariusz Sygentowski

756
Dariusz Sygentowski
Dariusz Sygentowski

Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii męskiej Hair Master Cup Hair Forum 2018. Prowadzi warszawski salon fryzjerski Zenek, który założył jego ojciec w 1975 roku. 

Dlaczego zdecydował się Pan na udział w konkursie?

Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenia się, pokazania swoich umiejętności i porównania ich z innymi uczestnikami.

Od jak dawna zajmuje się Pan fryzjerstwem?

Ja nigdy nie chciałem być fryzjerem. Mój tata jest fryzjerem i wychodził do pracy jak jeszcze spaliśmy, a wracał późnym wieczorem, więc nigdy go nie było. Naukę rozpocząłem dopiero jak miałem 21 lat, przekonała mnie do tego mama, która mówiła „pójdź, spróbuj może Ci się spodoba” i tak z tatą pracuję już 20 lat.

Skąd czerpie Pan inspiracje?

Inspiracje czerpię z dnia codziennego, od moich klientów, którzy czasem mają zwariowane pomysły. Śledzę różne prace w sieci, obserwuję ludzi w tramwaju, autobusie, tv, w mojej głowie pojawiają się myśli „jesteś dobrze ostrzyżony” i co ja bym zmienił w tej fryzurze, a czasem sobie myślę „człowieku kto Cię strzygł”.

Jaka jest Pana ulubiona fryzura, której styl jest ponadczasowy?

Wywodzę się ze starej szkoły fryzjerskiej, więc lubię wszelkie fryzury klasyczne wykonane nożyczkami. Mój kolega po fachu mówi, że urodziłem się z nożyczkami w ręku.

Jakie ma Pan plany na przyszłość?

Prowadzę salon fryzjerski, który przejąłem po moim tacie. Jest to firma pokoleniowa, istnieje od 1975 roku. Moje najbliższe plany to start w Mistrzostwach Polski w Poznaniu, potem może jeszcze Katowice, Gdańsk i Warszawa, a co potem – czas pokarze.

Kogo uważa Pan za największy autorytet we fryzjerstwie?

Moim największym autorytetem jest nasz wielokrotny Mistrz Świata Andrzej Matracki.

Proszę wymienić 3 czynniki sukcesu we fryzjerstwie

Dokładność, pracowitość, dążenie do perfekcji, tak aby klient czuł się wyjątkowy za każdym razem kiedy wstaje z fotela.

Jak zmieniają się trendy na przestrzeni lat?

Trendy powracają co jakiś czas ze zmianami wprowadzanymi przez fryzjerów, stylistów a nawet samych klientów.

Jakie zmiany w upodobaniach klientów Pan zauważył?

Klient chce mieć perfekcyjnie wykonaną fryzurę, dobraną do jego stylu i kształtu twarzy. Każda fryzura i broda musi być wykończona brzytwą, co dodaje perfekcyjności, jakości i czystość wykonania pracy.