DAVINES SU

360

Linia kosmetyków do ochrony i pielęgnacji włosów i skóry narażonych na działanie słońca. Z ekstraktem z pomarańczy Chinotto ze Slow Food Presidia.

Pomarańcza Chinotto to owoc cytrusowy, który zawiera przeciwutleniacze o właściwościach przeciwzapalnych, w tym witaminę C. Antyoksydanty chronią komórki skóry i włosów przed uszkodzeniami powodowanymi przez przedłużoną ekspozycję na słońce.

Roślina uprawiana jest na wybrzeżu pomiędzy Varazze i Finale, a orygi­nalnie pochodzi z Chin. Około roku 1500, żeglarz z Savona sprowa­dził ją na wybrzeże Ligurii. Świeże owoce Chinotto są zbyt gorzkie do jedzenia, ale kandyzowane lub słodzone syropem są tradycyjnym przysmakiem.

Dziś małe lokalne zbiory w połą­czeniu z czasochłonnym procesem przetwarzania sprawiają, że tylko kilka cukierni prowadzi ich tra­dycyjną uprawę i przetwórstwo. Uprawa i ochrona tych drzewa od­bywa się obecnie przede wszyst­kim w ogrodach botanicznych i szkółkach.

Celem Slow Food Presidia jest wzno­wienie upraw Chinotto i przywróce­nie lokalnej tradycji. Składnik upra­wiany jest na farmie Pana Parodi w Finale Ligure, Savona, Włochy.

SU / hair & body wash – żel do mycia ciała i włosów
Delikatny, regenerujący i nawilżają­cy żel pod prysznic do mycia włosów i ciała. Zapewnia nawilżenie oraz ochronę włosów, pomaga przedłu­żyć żywotność opalenizny. Mieszan­ka składników odżywczych zapew­nia włosom jedwabistość i miękkość bez obciążania. Nie zawiera parabe­nów i siarczanów.
pojemność 250 ml

SU / hair mask – maska do włosów
Odżywczy zabieg z olejkiem ar­ganowym do włosów narażonych na działanie słońca, chloru i słonej wody. Zastosowany po opalaniu przywraca miękkość, nawilżenie i połysk. Nie zawiera parabenów.
pojemność 150 ml

SU / milk – mleczko do włosów
Zmiękczające i ochronne mleczko z filtrami UVA i UVB chroni kolor włosów i utrzymuje je doskonale nawilżone. Ułatwia rozczesywanie i pozostawia włosy lśniące i miękkie.

Wielofunkcyjny produkt do stoso­wania na włosy przed i po opalaniu. Dla ochrony przed słońcem podczas opalania stosuje się na długości i końcówkach suchych lub mo­krych włosów. Po opalaniu i umyciu włosów szamponem mleczko jest stosowane jako odżywka bez spłu­kiwania.
pojemność 135 ml

SU / tan maximizer – intensyfikator opalenizny
Naturalny sposób na podkreślenie i przyspieszenie efektów opalania i przygotowanie skóry do ekspo­zycji na słońce. Produkt zawiera olejek arganowy bogaty w E i A.
pojemność 150 ml

SU / aftersun – krem po opalaniu
Kojący kremowy żel odświeża i zapewnia natychmiastową ulgę opalonej skóry. Do stosowania na twarz i ciało po opalaniu. Za­wiera organiczny sok z aloesu.
pojemność 150 ml

www.davines.com