International Hairdressing Awards 2020

222

International Hairdressing Awards to wydarzenie, które szybko zyskuje coraz większą renomę w branży fryzjerskiej. Tegoroczne wręczenie nagród, które odbyło się 16 lutego w Madrycie było okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć branży.

Druga edycja konkursu zgromadziła tysiące profesjonalistów i gości nawet z tak odległych miejsc jak Malezja i Nowa Zelandia. Ci, którzy nie mieli wystarczająco dużo szczęścia, aby wziąć udział osobiście, mogli śledzić transmisję na żywo bezpośrednio z miejsca pokazu IFEMA – Feria de Madrid.

Ogromny sukces imprezy w tym roku jest prawdziwym potwierdzeniem, że cel organizatorów, jakim jest konsolidacja i rozwój na fundamentach ustanowionych w ubiegłym roku, został bez wątpienia osiągnięty. Na fioletowym dywanie – symbolu IHA – w spektakularnych pokazach zaprezentowały się m.in. takie gwiazdy fryzjerstwa jak: The Beauty Underground, Christophe Gaillet, Mark Leeson, Revlon Professional Global Artistic Team, Saco Hair i X-Presion.

Imprezę zaprezentował na scenie Mikel Luzea, założyciel i dyrektor International Hairdressing Awards, a gospodarzem był Sergi Bancells, międzynarodowy dyrektor redakcyjny magazynu Estetica. Nastąpił wielki moment dla piętnastu uczestniczących finalistów, gdy wyłoniono zwycięzców w pięciu kategoriach:

  • Najlepsza międzynarodowa kolekcja komersyjna dla mężczyzn: Jim Shaw & Daisy Carter (Wielka Brytania)
  • Najlepsza międzynarodowa kolekcja komercyjna kobiet: Lisa Polini (Australia)
  • Najlepsza międzynarodowa kolekcja awangardowa: Dee Parker Attwood (Australia)
  • Międzynarodowy Zespół Artystyczny Roku: X-Presion (Hiszpania)
  • Międzynarodowy fryzjer roku: Angelo Seminara (Wielka Brytania)

Zwycięzcy zostali wybrani przez jury złożone z pięciu renomowanych fryzjerów: Antoinette Beenders, Tabatha Coffey, Beverly C., Robert Lobetta i Tono Sanmartín. Sponsorami Międzynarodowych Nagród Fryzjerskich 2020 byli Revlon Professional i Salón Look Madrid-Ifema, a magazyn Estetica po raz kolejny został światowym sponsorem medialnym.

Po raz pierwszy w 2020 r. organizacja International Hairdressing Awards postanowiła wręczyć nagrodę International Hair Influencer of the Year, która docenia wpływ profesjonalisty fryzjerskiego w świecie mediów społecznościowych, i została przyznana Samowi Villa, jednemu z najbardziej szanowanych i kochanych profesjonalistów i nauczycieli na świecie. Ponadto, ikoniczny brytyjski fryzjer, Trevor Sorbie, został uhonorowany nagrodą International Hair Legend of the Year Award, w uznaniu jego kariery w zawodzie i pracy charytatywnej, a także za niezaprzeczalny punkt odniesienia dla profesjonalistów z branży z całego świata.

Sprawdź nasz Instagram @esteticamagazine, aby uzyskać więcej zdjęć i filmów!