Kongres #IAMSTYLIST3 – będzie co wspominać!

329

Ponad pół tysiąca stylistów uczestniczyło w trzeciej edycji Kongresu #IAMSTYLIST3. Dwa dni po brzegi wypełnione były atrakcjami fryzjerskimi, muzycznymi, artystycznymi i kulinarnymi.

O luksusową oprawę Kongresu zadbał organizator – firma JBS, Generalny Dystrybutor Goldwell w Polsce. Styliści, którzy w dniach 9-11 listopada tłumie przybyli do eleganckiego Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku, opuszczali go z tym samym pytaniem: „Kiedy kolejna edycja?”.

Fryzjerstwo przez duże „F”

Sobota skupiła się na fryzjerskich pokazach artystycznych. Uroczystą galę prowadził Olivier Janiak, jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów. Otworzył ją brawurowy i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach pokaz kolekcji Goldwell na 2020 rok – „Intrepid”, który przygotowany został przez instruktorów Goldwell Polska oraz członków Visionaries Artistic Team. Po nich sceną zawładnęła akademia Mazella & Partners. Zaprezentowała najnowszą kolekcję „Reversible”, którą do tej pory mieli okazję zobaczyć jedynie uczestnicy Global Zoom w Wiedniu. Finał należał do niepowtarzalnego Mario Krankla. Globalny Ambasador Goldwell zaimponował rozmachem. Jego zapierające dech w piersiach show przeniosło widzów do świątyń, z których po kolei wychodziły gigantyczne bóstwa z instalacjami na głowie. Trudno o bardziej spektakularne zakończenie części artystycznej! Część muzyczną rozpoczął występ obdarzonej niezwykłą barwą głosu Natalii Capelik-Muianga, a zamknął set DJ Woolfa, przy którym bawiono się do białego rana.

Bogaty niedzielny program

Osoby lubiące sobie pospać nie miały łatwego życia w niedzielny poranek. Tuż po 10 startowały bowiem bloki szkoleniowe. Można było poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mediów społecznościowych, biznesowego aspektu prowadzenia salonu i flagowego programu szkoleniowego Goldwell – Master Series. Mimo wczesnej pory chętnych nie brakowało. Po ich zakończeniu ruszyły szkolenia look & learn. Swoją wiedzą podzielili się instruktorzy Goldwell Polska, którzy opowiedzieli o zaletach i wyjątkowości farby Elumen oraz kolekcji „Intrepid”, a następnie Jean-Baptiste Mazella i Fanette Camille z akademii Mazella & Partners, którzy zdradzili tajniki strzyżeń zastosowanych w kolekcji „Reversible”.

Wieczór przybrał postać Farewell Party – Pożegnalnego Party, którego tematem przewodnim był kolor. Styliści nie zawiedli. Sala Amazonka tonęła w multikolorze. Koncert Margaret, gwiazdy wieczoru, poprzedził występ Sebastiana Wojtczaka. Wyśpiewywane przez niego przeboje lat 70., przeplatane współczesnymi hitami, szybko zachęciły gości do wkroczenia – a jakże – tanecznym krokiem na parkiet. Margaret zachwyciła młodzieńczą energią. Zaprezentowała utwory z ostatniej płyty i największe przeboje. Na bis wybrzmiała najpopularniejsza piosenka artystki „Thank you very much”.

Fot. Karol Stańczak