Od loków do skrętów

333
Jean Louis David

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju loki. Od trwałej a’la lata 80., aż po fryzurę typu „afro”, wszelkie objętości dozwolone.

Prawdziwe źródło inspiracji, Nappy Hair jest mile widziane we wszystkich stylizacjach. Niezależnie od tego, czy chodzi o afro czy włosy skręcone, włosy żonglują pragnieniem objętości dzięki bardziej śmiałym skrętom. Trendem na słoneczne dni jest pokazanie materiału w pełni uwolnionego od nakazów suszenia i prostowania.

Aby ujarzmić te wymagające skręty, raczej kapryśnej natury, trzeba otoczyć się dobrymi produktami, niezbędnymi do rzeźbienia ruchu i utrzymania objętości. Ale prawdziwym „plusem” tego lata będą niewątpliwie skręty pełne kolorów, aby stworzyć miękki efekt słońca, wielobarwne pasemka lub odcień intensywnej głębi.

Elastyczne falowanie, mini fale nerwowe lub ciasne zaciski, każdy rodzaj loków wymaga specjalnej pielęgnacji. Aby rozluźnić skręty zbyt gęste, Curl Define Pudding Mizani pozwala wydłużyć skręty i intensywnie je uformować bez „efektu kartonu”. W przypadku skrętów i miękkich fal zaleca się rozdzielenie kolekcji Loop Nature od Eugene Perma Professional.

Niezbędny do utrzymania pięknego ruchu, Rene Furterer’s Curl Reactivator Sublime Curl and Curl. Skręcona na całe życie przez australijską markę Evo. Najnowsza innowacja, Nutricurls z Wella Professionals to pełna gama produktów do pielęgnacji i stylizacji, które ukazują piękno wszystkich loków.

artykuł ukazał się w drukowanym wydaniu ESTETICA Polska 2/2019
zamów prenumeratę >>>