Wszystkie odcienie blond

421

Codzienne życie może odcisnąć swoje piętno na świeżo wypielęgnowanych w salonie włosach blond. Narażone są na takie czynniki ze środowiska zewnętrznego jak: zanieczyszczenia czy chlorowana woda. Ale nawet produkty do stylizacji mogą spowodować, że włosy blond matowieją i nabierają miedzianej poświaty. Jak temu przeciwdziałać?

Poddawane zabiegom chemicznym włosy blond są szczególnie narażone na zanieczyszczenia powietrza, kurz, twardą wodę, które powodują powstawanie na włosach miedzianej lub lekko zielonkawej poświaty. Jednak dzięki systemowi detoksykującemu BLONDME firmy Schwarzkopf Professional, blondynki mogą cieszyć się odżywionym kolorem, zachowując na dłużej uzyskany w salonie błyszczący efekt jasnych włosów blond.

System Detoksykacji BLONDME to kuracja dedykowana włosom blond, która przez działanie świeżo zmielonej witaminy C ożywia i przywraca zdrowy, rozjaśniony wygląd jasnym włosom. Dzięki produktom detoksykacyjnym BLONDME można zapomnieć o matowym, żółtawym czy zielonkawym odcieniu blond po kąpieli w wodzie z chlorem. Zabiegi detoksykacji BLONDME można przeprowadzić zarówno w salonie, jak i kontynuować czy uzupełniać je także w domu.

Pierwszy krok – oczyszczanie

Usługa pielęgnacyjna w salonie obejmuje stosowanie oczyszczającego szamponu wzmacniającego wiązania BLONDME, który oczyszcza włosy z osadów, kurzu, pozostałości produktów do stylizacji i minerały z twardej wody, który jednocześnie ożywia matowe, miedziane odcienie blond i przywraca im zdrowy, świetlisty wygląd. O intensywny połysk i salonową świeżość odcienia blond można następnie dbać w domu, używając szamponu oczyszczającego BLONDME raz na tydzień, naprzemienne z regularnie stosowanym szamponem, by oczyszczać włosy i podkreślać ich odcień blond.

Drugi krok ­– ochrona

W drugim kroku kuracji w salonie aplikowany jest shot wykorzystujący działanie witaminy C, rozświetlający włosy blond. W trzecim kroku jako dopełnienie usługi detoksykacji na włosy rozpylany jest dwufazowy spray ochronny, wzmacniający wiązania, który tworzy hydrofobową warstwę uszczelniającą łuski włosów, odżywia włosy i chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy osady z twardej wody. Spray ten można także stosować w domowej pielęgnacji, odżywiając włosy po każdym myciu. Inteligentny spray BLONDME wzmacniający wiązania zamyka łuski włosów chroniąc je w ten sposób przed szkodliwym wpływem czynników środowiska.

Sekrety promiennej skóry

By uzyskać spektakularne efekty, warto sięgnąć po produkty oferujące dogłębne oczyszczenie i odbudowę warstwy zewnętrznej.

Skuteczne składniki do detoksykacji zmęczonej i matowej skóry:
 • witamina C (rozświetlanie i ujędrnianie)
• kwasy alfa-hydroksylowe (złuszczanie i odnawianie)
• retinol (odnowa)
• kwas hialuronowy (wygładzanie i nawilżanie)]

We współczesnych czasach detoksykacja stała się trendem obejmującym dietę, kosmetyki czy styl życia, wszystko po to, aby zapewnić dogłębne odświeżenie. Nie jest to jednak zawsze tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego czasem przyda się odrobinę wsparcia, by zapewnić bezpieczną, zdrową i skuteczną detoksykację.