OGIEŃ I LÓD

299
Kevin Murphy

Co takiego mają w sobie blondynki? Czy naprawdę bawią się lepiej? Czy każda kobieta chociaż raz w życiu powinna spróbować? Jak możesz przefarbować swoje klientki na blond?

Marie Scarano

Może nie pamiętasz Shirley Polykoff, geniusza reklamy, który przejął Clairol w latach 50., ale na pewno pamiętasz pytanie, jakie zadała: „Farbuje czy nie?” Odpowiedź – „Tylko jej fryzjer wie na pewno” – nie tylko podwyższyła sprzedaż farb i płukanek z $25 millionów do ponad $200 millionów, z Clairol odpowiedzialnym za ponad połowę podwyżki, ale również zmieniła normy kulturowe. W wywiadzie z New York Times w 1975 roku powiedziała: „Mam tylko jedno życie, chcę je przeżyć jako blondynka!” Zapytana, czy blondynki rzeczywiście lepiej się bawią, odpowiedziała: „Część z nich. Rzecz w tym, że będąc blondynką, nie musisz nawet być bardzo ładna. Blond włosy tworzą swojego rodzaju aurę, no i oczywiście są o wiele rzadziej spotykane niż brązowe włosy. Blond włosy to styl życia.”

Powrót do krótkich i średniej długości włosów w odcieniach blondu sprawia, że każdy może wyglądać jak celebryta. Kolory z tonami dobranymi do odcienia skóry są teraz na topie wśród blondynek. Aż chcesz zapytać „Kto to jest?”, a ja mówię „Niech się zastanawiają i noś fryzurę z dumą.” Michael Haase, Top Artysta Wella Professionals

Czasy się zmieniły, a moda razem z nimi. Na przykład, stary cykl, według którego kobiety nosiły ciemniejsze włosy jesienią i jaśniejsze latem, nie jest już adekwatny. Jedną rzeczą, jaka się nie zmieniła, jest urok blondu. I szczęśliwie dla wszystkich, chcących zostać blond bombą, przełomowe postępy chemiczne umożliwiają nowe techniki farbowania na blond oraz odpowiedniej pielęgnacji, dzięki którym praktycznie każda zmiana na każdym kolorze włosów jest możliwa, a w dodatku bardziej bezpieczna i czasem nawet bardziej naturalna. Na przykład PURE LIGHT Ultra LightenerTM od Pravana, najmocniejszy rozjaśniacz, wyposażony w technologię Reunite Mending, dzięki której odkładane są aminokwasy wzmacniające włos oraz polimery pochodzenia roślinnego regenerujące skórę głowy, a to wszystko podczas rozjaśniania do 9 poziomów. Affinage America

ułatwia fryzjerom osiągnięcie 4-5 poziomów rozjaśnienia przy użyciu ich serii Infiniti High Lift, która składa się w 90% z naturalnych składników. Przełomowa formuła wykorzystuje technologię DATEM Plus, masło shea i olej arganowy.
Inną niezmienną rzeczą jest potrzeba dokładnej konsultacji mającej na celu poinformowanie klienta o zobowiązaniu jakiego wymaga utrzymanie koloru pod względem czasu i kosztów (szczególnie, jeżeli zmiana jest drastyczna), być może zaproponowanie stopniowej metamorfozy, mniej inwazyjnej dla zdrowia włosów oraz służenie szczerą radą. Bądźmy realistami, dążenie do blondu nie ma sensu, jeśli kompletnie nie pasuje do karnacji.

Nic nie jest bardziej nieatrakcyjne niż suche, kruche i przeprocesowane włosy. VIP’y są tego w pełni świadome. Przed rozpoczęciem zabiegu w salonie, Julianne Hough, Jill Buck (kolorysta Nine Zero One) i Riawna Capri (właścicielka salonu) obejrzeli video o nowej lini Joico – Defy Damage, ukazującym tworzenie wiązań nowej generacji i szczegółowo opisującym linię. Rezultatem był najjaśniejszy bob w życiu Julianne i mnóstwo uśmiechu. Nigdy nie lekceważ swoich klientów! Informuj ich!
Michael Hasse, Top Artysta w Wella Professionals i właściciel/stylisa w Platinum Black w Los Angeles mówi: „Kluczem do długich, przyciągających uwagę blond włosów jest ich zdrowie. Pozwala ono na sezonowe zmiany w tonie i głębi zależnymi od pory roku i nastroju. Moim ulubionym produktem do włosów długich jest Wella Professionals Fusionplex, który zapewnia do 95% ochrony przed łamaniem i niszczeniem.”
Innym znaczącym produktem jest Optic White od Kevin Murphy. „Ważne jest, by żaden włos nie wystawał poza folię, pomaga ona w równomiernym wybieleniu wszystkich włosów. Najlepszą techniką są folie back-to-back przy użyciu CREAM.LIGHTENER od Kevin Murphy zawierającego masło Murumuru i olej Inca Inchi, które zapewniają ochronę włosa i skóry głowy podczas rozjaśniania włosów o nawet 7 poziomów bez wysuszania ich.”
Tawny Blond jest częścią nowej lini Goldwell Elumenation Collection Elumen dodającej świetności i blasku do każdego koloru. Nowe @Pure Pigments Cool Violet i 3 nowe odcienie @Elumenated Metallics – Cool Bronze Elumenated Pearl Beige, Cool Copper Elumenated Pink i Steel Violet Elumenated Pink – umożliwiają teraz przykrycie siwizny i osiągnięcie jeszcze piękniejszych odcieni.

pełna wersja artykułu ukazała się w wydaniu ESTETICA Polska 2/2019
zamów prenumeratę ESTETICA Polska >>>