Kolekcje Street Style – Ty masz głos!

252

Ruch Street Style zmienił sposób funkcjonowania trendów mody, dając moc sprawczą ludziom. Ulice stały się nowymi wybiegami mody. Owszem, jest ona nadal definiowana przez sławne domy mody wielkich projektantów, jednak światowej sławy blogerzy i redaktorzy wytyczający nowe trendy tworzą styl “New Cool”. A kluczową rolę w udostępnianiu stylizacji ulicznych z całego świata, pełnią media społecznościowe. To na takich platformach jak Instagram czy Twitter szuka się nowych źródeł inspiracji.

Jessie Bush prawdziwy „scout trendów” i wyrocznia modowa, która współpracuje z marką Indola przy zbieraniu inspiracji do kolekcji Street Style zauważa: „Jako fotograf mody ulicznej i blogerka modowa spędzam dużą część mojego czasu podróżując. Moje nieustanne podróże pozwalają mi chłonąć atmosferę różnych miast z ciekawymi trendami modowymi, eksplorować miejsca o bogatej kulturze i uczestniczyć w tygodniach mody oraz pokazach. Zawsze staram się obserwować najnowsze trendy, stylizacje i ruchy modowe na całym świecie. Podróżowanie po całym świecie pozwala mi dostrzec, opracować i dostarczać niezbędnych trendów modowych, które stanowią inspirację dla stylizacji, które będziemy mogli obserwować na głównych ulicach miast w nadchodzącym sezonie.

Jakie aktualne trendy wyróżniają się najbardziej?

Tej wiosny widać zestawienie dwóch trendów: Trend nr 1 ze świeżym podejściem do koloru i stylizacji, czyli Folk Touch i Trend nr 2 o bardziej nonkonformistyczny wcieleniu, czyli Civil Society.

Trend nr 1

Kolekcja Street Style – Folk Touch

To istny powrót do wcześniejszych, prostych czasów. Trend ten czerpie estetykę wprost z rustykalnej i ekologicznej estetyki wiejskiego gospodarstwa. Charakteryzuje go swobodna stylizacja z nutką vintage nostalgii, podkreślająca prawdziwe piękno. Jednocześnie jest ona nowoczesna, surowa i naturalna. Wykorzystane elementy przywodzą na myśl połączenie organicznej, ekologicznie barwionej bawełny i ręcznie tkanych toreb pełnych produktów z lokalnego targu.

Koloryzacja trendu Folk Touch odchodzi od jasnych, odważnych odcieni i stawia na niewymagające dużego zaangażowania, żywe pastele. To znacznie bardziej neutralna i delikatna paleta kolorów, z wyciszonymi różowymi i miękkimi odcieniami miedzi, dzięki czemu uzyskuje się elegancki wygląd, który jest całkowitym zaprzeczeniem stylu „tęczowego jednorożca”, jaki można zauważyć na ulicy.

Wykorzystano tu także technikę przeplatanych pasemek, inspirując się splotem naturalnych tkanin. Miedziane odcienie i pudrowe pastele symbolizują natomiast kolory ziemi i barwy mieniącego się w promieniach słońca pozamiejskiego, sielskiego krajobrazu.

Stylizacja Folk Touch opiera się na miękkiej i naturalnej, subtelnej fryzurze o zauważalnej teksturze. Jest lekka i niewymuszona. Jakby wstało się rano z łóżka z wysuszoną, niewykończoną fryzurą. Idealnie pasuje ona do dłuższych włosów, w których kolejne warstwy dodają im głębi i definiują fryzurę.

Żywe, pastelowe tony uzyskano w tej stylizacji dzięki zastosowaniu odcieni INDOLA Blonde Expert Lightening razem z INDOLA Color Transformerem, który przekształca trwałą koloryzację w półtrwałą. Co pozwoliło uzyskać nowy wymiar barw. Niewidzialne, miękkie utrwalenie ułatwiające stylizację i dające efekt zmierzwionej tekstury zapewnił spray teksturyzujący INDOLA.

Trend nr 2

Kolekcja Street Style – Civil Society

Zupełnie inny charakter ma drugi z trendów. O ile Folk Touch jest subtelny i naturalny, budzący skojarzenia z organicznym slow life, Civil Society to głos miasta. Tu kontrolę przejmuje nowe pokolenie. Równość, płynność, tożsamość. Ten trend stawia na ekstremalne rozwiązania, w których podkreślany jest sposób, w jakim manifestuje ono swoją postawę. Nowoczesną, niekonformistyczną, estetycznie odzwierciedloną w stylu punk, grunge i DIY. To mocna, wyrazista, a jednocześnie codzienna stylizacja.

Koloryzacja Civil Society to czysty, mocny, rozjaśniony kolor włosów. Prawdziwy odcień blond, bez żółtawych czy zielonkawych tonów, z kontrastującymi #shadowroots, które intrygują i dodają całości tekstury. Blond w stylu DIY, który jest bardzo na czasie dzięki świeżej, czystej bazie, co pozwala na osiąganie takich śmiałych rezultatów. Krótka, wzburzona, jasna stylizacja pełna tekstury jest wyraźnym manifestem. Włosy można zmierzwić lub zaczesać do przodu z surowym wykończeniem. Miękko podcięte krawędzie i ciężko opadające warstwy, to ukłon w stronę nowoczesnego grunge – to mocne, maksymalne uderzenie.

Jasne i wyraziste rezultaty blond były możliwe do uzyskania w tej propozycji dzięki INDOLA Blonde Expert Lightening, który pozwala bezpiecznie rozjaśniać włosy nawet do 8. Poziomu, dzięki zintegrowanej technologii wzmacniającej wiązania włosów. Imponującą objętość i efekt uniesienia włosów od nasady dał puder teksturyzujący INDOLA, który zapewnia także możliwe do odtworzenia w każdej chwili, matowe wykończenia, a dzięki lekko utrwalającemu INDOLA Dry Wax stworzono naturalny połysk.

W dynamicznie zmieniającym się, cyfrowym świecie klientów salonów fryzjerskich, zwłaszcza reprezentujących generację Milennialsów, poszukuje się inspiracji dotyczących stylizacji włosów i piękna w czasie rzeczywistym. Głównie za pośrednictwem rówieśników i w mediach społecznościowych. Tacy klienci identyfikują się z dostępnymi w danej chwili stylizacjami, które odzwierciedlają ich osobowość, a po fryzjerach oczekują, że będą oni w stanie odtworzyć to, co modne i na czasie, od ręki. INDOLA rozumie tę potrzebę, dlatego współpracując z globalnym zespołem fryzjerów, kolorystów, blogerów i fotografów, tworzy odpowiednie sezonowe style, inspirowane właśnie modą i widziane na ulicach… W końcu ulice to prawdziwy wybieg; z prawdziwymi ludźmi i prawdziwą modą, która całkowicie odpowiada dzisiejszemu klientowi salonu.