Rewolucja koloru

378
Thiago Cámara

Kolor już dawno zapomniał o swoich ograniczeniach. Wyruszaj razem z nim na podbój nadchodzącego sezonu we fryzjerstwie, makijażu, manicure.

Bel M. Dolla

Mówią, że zasady są po to, aby je łamać. We fryzjerstwie istniała niepisana zasada, zgodnie z którą jedyne dozwolone kolory to blond, kasztan i rudy. W przeszłości, przez długi czas razem z nimi występowały niezliczone tonacje: od bluesa i fiołka po róże i szarości, połączone na wszystkie sposoby, jakie sobie wyobrażasz. Triada tych trzech kolorów rozpoczęła swoją własną rewolucję i odkryła, że faktycznie ma tysiąc twarzy. Że każdy ton może być dostosowany do skrajności i być wreszcie wyjątkowy. To wielkie zwycięstwo koloru: podbij sieci społecznościowe i sektor fryzjerski; skocz na ulicę, aby nie oglądać się za siebie. Ale ta rewolucja nie ogranicza się do włosów: makijaż i paznokcie również wibrują w rytm, który zaznacza kolor. Dowiedzmy się …

Dla każdego klienta, jego własny kolor. Spośród pięknych stylizacji proponowanych przez firmy fryzjerskie i profesjonalne marki, trudną rzeczą jest wybór tej odpowiedniej. Dlatego praca profesjonalisty, z jego wcześniejszą diagnozą i spersonalizowanymi poradami, jest niezbędna, aby zagwarantować sukces każdej usługi kolorystycznej.

Nowe kolory i nowe techniki łączą się z wiedzą fachową, zawsze biorąc pod uwagę zarówno cięcie, jak i wykończenie. Na przykład fale pomagają pokazać niuanse zastosowane do włosów w znacznie bardziej subtelny sposób, podczas gdy gładkie grzywy sprzyjają kontrastom. Także grzywka, która w tym sezonie pozostaje trendem, może zdobyć nowy efekt poprzez kolor.

Rezultat jest naturalny, chociaż używamy odważnych kolorów, ponieważ doskonale pasuje do tego, kim jesteśmy. Włosy stają się zatem przedłużeniem skóry i samej osobowości. I wszystko to dotyczy również męskich klientów, którzy stopniowo, choć coraz częściej, dodają koloru.

Arantza Mulas, z profesjonalnej szkoły makijażu Colors Up, opowiada o trendach w makijażu: „nasza propozycja jest świeżą i zdeterminowaną kobietą, z wieloma akcentami koloru, naturalną skórą, ustrukturyzowaną tylko odrobiną światła lub, wszystko odwrotnie, w odcieniach ziemi, ale zawsze ucieka od matowych wykończeń.

W makijażu oczu proponujemy intensywne monobloki w odcieniach żółtego, niebieskiego lub zielonego, z beztroskim eyelinerem. Nadużywamy tuszu do rzęs, aby uzyskać dramatyczne wykończenie. Dla ust zdecydowaliśmy się na czerwień we wszystkich odcieniach, zawsze kończąc je odrobiną połysku. „Paznokcie to kolejny z ulubionych płócien koloru, a zdobienie paznokci zyskuje na znaczeniu, dlatego oprócz mówienia o kolorach sezonu – nude lub Living Coral – musisz wziąć pod uwagę narzucone wzory: duety tonalne, kwieciste nadruki i minimalistyczne detale”.

Pełna wersja artykułu ukazała się w drukowanym wydaniu ESTETICA Polska 2/2019

zamów prenumeratę >>>