Zrób to po swojemu

362
fot. Paul Mitchell
fot. Paul Mitchell

Po szale na jednorożce i syreny, trendy kolorystyczne wróciły na bardziej spokojny tor. Oto kilka najnowszych trendów.

To świat, w którym wszystko jest możliwe, a każdy może znaleźć swój własny styl. Ale teraz nie musisz uciekać się do ekstremów, aby być modnym. Poszukując odpowiedniego koloru, wybierz zbliżony do swojego naturalnego, a następnie zakręć trochę swój styl. Pravana Stylers idealnie nadają się do utrzymania koloru świeżego jak po wizycie w salonie – zabierając Cię z pracy do czasu wolnego w mgnieniu oka. Dla tych, którzy chcą być na topie, ale nie odważą się na zmianę fryzury w jednorożca albo syrenę, Paul Mitchell oferuje wygaszone kolory metaliczne: różowe złoto, lawendę i srebro, łatwe w noszeniu, modne pastele z odrobiną połysku. Mocnymi stronami jest brak amoniaku oraz możliwość całkiem szybkiego wykonania w salonie w zależności od intensywności koloru.

Raport Pantone® Color Trend Report jest inspiracją za techniką nakładania koloru i/lub innowacyjną paletą ColorDesign® Permanent, a w rezultacie za kolekcją sześciu innowacyjnych technik, w tym Granite (głeboki odcień mahoniu ze złotymi pasemkami), Peacock (głęboka czerwień), Terrarium Gold (zgaszona miedź), Princess Blue (wielowymiarowy blond o podstawie kolorystycznej), Eclipse (ciemny i intensywny) i Toffee (ciepła, głęboka barwa toffee, karmelu i czekolady).

Julianne Hough udała się do kolorystki Nine Zero One, Jill Buck, po swojego oszałamiającego blond boba, a Lea Michele poprosiła Nikki Lee, również z salonu Nine Zero One, o stworzenie jej ślubnego looku. „Kolorem był klasyczny bronz ze złotymi pasemkami. Przy ślubnych stylizacjach zawsze tworzę ponadczasowe kolory. Nie wykorzystuję niczego zbyt modnego, ponieważ chcę, by zdjęcia panny młodej były ponadczasowe,” mówi Nikki.

Jak śpiewała Lou Reed, „Take a walk on the wild side.” Powyższe stylizacje od Matrix mogą nie być dla każdego, ale podbijają serca odważniejszych z nas. Mniej marzycielskie niż efekt tęczy, te odważne stylizacje bez wątpienia przyciągają uwagę. Czemu nie? Życie jest zbyt krótkie, by nie spróbować czegoś ekstrawaganckiego raz na jakiś czas.
Z delikatniejszych trendów, Kate Reid z Kevin Murphy wyobraża sobie nowe pastele jako różę, nefryt i miętę, i precyzuje: „Róża pasuje do ciepłych i chłodnych karnacji, nefryt i mięta do chłodniejszych, ale najbardziej nadają się do podkreślania porcelanowej skóry. Kamień tworzy olśniewające, długotrwałe i naturalne tony i jest świetny, jeśli chodzi o odświeżanie męskich stylizacji.”

Redken oferuje całą gamę kolorów do wykonania w salonie i w domu oraz produkty do stylizacji i pielęgnacji, by twój look wyglądał wspaniale aż do następnej wizyty w salonie. Zapytaj w swoim salonie Redken.

Wygląda na to, że mimo nieustannie zmieniających się trendów, warkocze w różnych kolorach zostaną z nami jeszcze trochę, przeżywając nawet upadek Gry o Tron. „Festiwalowe fryzury to przede wszystkim dbałość o detale z bezwysiłkowym podejściem,” mówi Anna Peters, członek zespołu artystycznego Sam Villa. Jest mnóstwo czasu, by zapytać swojego stylistę o porady jak dodać tekstury warkoczom. „Ten misterny warkocz kłos jest prosty w wykonaniu, ale nadaje bardzo stylowy wygląd. Zapleć go przy twarzy i poczuj się jak na festiwalu. I nie martw się o perfekcję, te malutkie włoski wystające z warkocza tworzą idealne, bezwysiłkowe wrażenie.” CHI oferuje również tutorial jak zapleść taki warkocz na swoim Instagramie. Wypróbuj!

Michael Hasse, Top Artysta Wella Professionals i właściciel salonu Platinum Black w Los Angeles, California, oraz autor powyższych fotografii, przewiduje zmiany w przyszłości wielu klientów patrząc na ich życzenia. „To samo pokrycie siwizny, ta sama technika farbowania i stałe tony wydają się zadowalać wielu. Życzenia dotyczą nie tylko zmiany koloru, ale również strzyżenia i przejmują salonu i wysoką modę. Raz jeszcze włosy stają się dla nas płótnem i środkiem na zmianę imagu naszych klientów. To wspaniały czas na bycie kolorystą, stylistą czy zajmowanie się strzyżeniem i korzystanie z całej tej wolności, a docenianie każdej dyscypliny z osobna wcale nie oznacza podziału usług, ale to, że świetni fryzjerzy są w stanie zająć się każdym aspektem. Moda rządzi i my też.” Więc kiedy przychodzi czas na zmianę, zaufaj swojemu koloryście. Nie zawiedziesz się.

artykuł ukazał się w ESTETICA Polska 2/2019
więcej na temat koloryzacji w drukowanym wydaniu ESTETICA Polska 2/2019

zamów prenumeratę >>>